Україна згадуватиме полеглих у ІІ світовій під європейським символом

8-9 травня у Києві пройдуть заходи з відзначення завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом. Цього року вперше у Києві на офіційних заходах буде вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні – червоний мак. Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.

«Пропонуємо новий символ як вияв нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак – символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров», – говорить директор УІНП Володимир В’ятрович.

Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія додає: «День пам’яті, день капітуляції нацистської Німеччини. Треба було як символ щось знакове, що символізувало би не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять та скорботу».
Графічне втілення – алюзія, з одного боку, червоного маку, з іншого, – кривавого сліду від кулі – передає глибинний смисл війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих.

Гасло – «Ніколи знову», адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, поруч зазначені роки воєнного лихоліття: 1939—1945. «Друга світова війна була масштабнішою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема, для України. Для України війна почалася в 1939 році, а не в 1941-му», – зазначає харківський дизайнер, автор логотипу Сергій Мішакін.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом пройдуть 8 і 9 травня. Разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня – у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня. Зокрема, 8 травня запланована символічна подія «Перша хвилина миру». Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. 9 травня, в День Перемоги, пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшановуватимуть у Парку вічної слави та на Софійській площі.

Український інститут національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ відзначення перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.